Náhoda môže mať toho za následok mnoho. Nás s manželkou spojila náhoda – alebo presnejšie jadrová vŕtačka – s  našimi novými susedmi. Teraz sme už dobrými priateľmi.

Myslím, že sa zhodneme v tom, že nosenie si práce domov býva skôr negatívne ako pozitívne. U mňa spočívalo „nosenie práce“ domov v tom, že sme často mali zapratanú chodbu rôznym náradím ako sú kladivá, jadrové vŕtačky, káble, atď. Pracujem v stavebnej firme. Mnohokrát odchádzame s kolegami skoro ráno a vraciame sa neskoro večer, a preto musí byť náradie vyzdvihnuté z firmy skôr a vrátené neskôr (aj o niekoľko dní), aby sme nestrácali čas. Raz sme mali zákazku dosť ďaleko, asi päť hodín cesty a šli sme tam na celý týždeň. Vyrážať sa malo v pondelok už okolo štvrtej, preto sa všetko náradie naložilo do auta už v piatok večer. Tie najdrahšie kúsky som vzal do bytu. Pre istotu. Bolo toho viac, najmä rôzne jadrové vŕtačky, jedna brúsna píla, dva vysávače a ďalšie veci. Pri ich vynášaní som stretol nášho domovníka, ktorý mi ochotne pomohol.

Celý týždeň sme sledovali, ako sa oproti nám sťahujú noví susedia a prerábajú byt. Videli sme ich len pár krát ,ale vyzerali ako milý pár s dvoma deťmi. Bola už sobota kolo obeda, keď nám prišiel na dvere zaklopať náš domový dôverník a za ním stál náš nový sused. Náš domovník bol jediný, ktorého tu poznali, respektíve spoznali, keď sa začali sťahovať, a tak bol jediný, na koho sa vedeli obrátiť. Sused potreboval drobnú pomoc z oblasti mojej práce, a tak nás prišiel domovník zoznámiť. Jeho byt bol pôvodne 2 izbový. Izby boli pôvodne naozaj veľké, preto ich popredeľovali priečkami, aby z 2 získali 4 menšie izby. V dvoch z nich bolo potrebné dotiahnuť káble. Do novej obývačky dokonca inštalovali klimatizáciu (bývame na najvyššom jedenástom poschodí, takže sa v lete naozaj zíde). Potrebovali teda vyvŕtať dve menšie diery na káble a jednu väčšiu smerom von na odvod klimatizácie. Na to, samozrejme, treba jadrové vŕtačky a keďže mi ich náš domový dôverník pomáhal nosiť do bytu, hneď si na mňa spomenul.

Zobral som dve jadrové vŕtačky, pre istotu – keby sa niečo pokazilo, manželku a fľašu vína na privítanie. Potrebná robota bola hotová ani nie do hodiny. Potom sme si sadli, zoznámili sa a dali si po poháriku kvalitného vína.

V ten večer som zistil, že aj jadrové vŕtačky, ktoré sa zdajú byť v dvojizbovom byte prekážkou, môžu mať svoje skryté výhody.