Je dôležité, aby sme sa v našich domovoch cítili dobre. Je to miesto, kde trávime najviac času. Najmä toho voľného, ku ktorému sa viažu najkrajšie spomienky. To, ako máme dom alebo byt zariadený vypovedá aj o nás samých. Fyzický neporiadok je odrazom chaosu v našich mysliach. Existuje však niekoľko krokov, ako si zariadiť bývanie tak, aby ste sa pri návštevách nemuseli hanbiť.

Vhodná kombinácia farieb

Pri výbere nábytku, alebo aj nových interiérových dverí, myslite na to, aké farby už doma máte. Ideálne je nepreháňať to s množstvom rôznych farieb, aby to u vás nevyzeralo ako na detskom ihrisku. Najvhodnejšie je dodržať overený pomer 60 : 30 : 10. Teda vybrať si jeden hlavný odtieň a doladiť k nemu zvyšné dva.

Nepodceňte drevené prvky

Všeobecne sa dá povedať, že prírodnými materiálmi nič nepokazíte. Či už ide o výraznejšie prvky, ako je voľba bezfalcových dverí alebo drevený vyrezávaný obraz. Tento trend sa drží už roky a zdá sa, že si svoju popularitu ešte nejaký čas zachová.

Minimalizmom nič nepokazíte

Fráza v jednoduchosti je krása sa dokonale hodí na popísanie, ako postupovať pri zariaďovaní interiéru a voľbe doplnkov. Nezabudnite premeniť všetok zdanlivo nevyužiteľný priestor na úložný. Vďaka skrinkám pod posteľou alebo schodmi sa nebudete musieť potkýnať o oblečenie porozhadzované po zemi. Taktiež uprednostnite decentné doplnky pred zbytočne veľkými, do očí bijúcimi dekoráciami. Môže ísť napríklad o výber rozetových kľučiek alebo jednofarebnej vázy.

Pamätajte na vône

Čuch je jeden z piatich zmyslov a na naše vnímanie okolia má prekvapivo veľký vplyv. Jemná aróma spraví váš domov ešte o niečo útulnejší a spôsobí, že sa k vám budú ľudia radi vracať. Zároveň si však dajte pozor, aby ste to s vôňami neprehnali. Z príliš ťažkých a výrazných vôní môže človeka rozbolieť hlava. Taktiež nie je dobré, ak sa arómy jednotlivých izieb prekrývajú.