V zime sa chcete už vyhrievať v teple. V lete sa vám zasa nechce pracovať, keďže je vonku horúco. Otázka tak znie: Kedy je najlepší čas začať zateplovať? Aký spôsob izolácie použiť? Určite ste si všimli, že mnoho ľudí zatepľuje počas leta. Na čo sa však trápiť, keď to môžete urobiť v skorej jeseni alebo neskorej jari? Príliš sa nespotíte, ani vám nezamrznú končatiny. V článku konečne rozlúskneme dilemu, ktorá izolácia je lepšia. Bude to striekaná alebo fúkaná?

Izolácia, ako ju nepoznáte

Proces izolácie nie je žiadna hračka. Ak si myslíte, že vám stačí vyplniť dierky a škáry, tak veľmi nepochodíte. Ide o zložitý proces, na ktorý vplýva hneď niekoľko vecí. Najdôležitejším sú však kvalitný materiál a ešte kvalitnejšie odvedená práca. Ak si na to netrúfate, zavolajte na to odborníka. Žijeme v modernej dobe, kedy si nechať zaizolovať domov nie je žiadna hanba. Práve naopak, ak by ste sa do toho pustili bez skúseností, mohlo by to dopadnúť zle.

Striekaná izolácia

Striekaná izolácia je perfektná, ak potrebujete vyplniť ťažko dostupné miesta. Stačí ju vystriekať a neprepustí teplo. Avšak len, keď je práca vykonaná kvalitne. Využíva sa na to Polyuretánová alebo PUR pena. Tá vzniká reakciou dvoch tekutých zložiek. Tieto zložky sa spolu miešajú a zároveň striekajú na stavebný podklad. Samotnej pene stačí len 20 sekún pokiaľ dozreje a stvrdne. To všetko prebieha v striekacej pištoli a vo vyhrievaných hadiciach.

Fúkaná izolácia

Pravdepodobne tá, ktorú si nakoniec zvolíte. Prečo? Vďaka jej nízkym nákladom a dobrým izolačným vlastnostiam. Pri striekanej izolácií nanášanie prebieha cez pištoľ, pri fúkanej zasa cez hadicu. Medzi jej najväčšie výhody patrí to, že ju dokážete naniesť aj do najmenších dierok. Nezanecháva veľa odpadu a je nákladovo výhodnejšia. Viac sa o fúkanej izolácií dozviete v následujúcom odkaze: https://www.cizoltech.sk/fukane-izolacie.php.