Vyberanie príslušenstva do nového bytu, ako aj jeho samotné zariaďovanie je veľakrát spojené s príjemnými pocitmi. Človeku sa otvára nová kapitola života. Sám sa rozhoduje, čo sa mu páči a čo si do nového príbytku zaobstará. Toto rozhodovanie však môže byť občas náročné. Pri veľkom množstve tovaru a doplnkov jeden ľahko zabudne na niektorý z dôležitých krokov postupu zariaďovania. Preto si týchto niekoľko zásad predstavíme. 

Dostupný priestor 

Dôležité je uvedomiť si, koľko priestoru máte celkovo k dispozícii. V zmenšených plánoch si odmerajte, čo sa vám do izieb ešte zmestí a čo by bolo lepšie vynechať. Z dôvodu šetrenia priestorom, ale aj kvôli estetickosti by ste mohli zvoliť bezfalcové dvere. Myslite aj na konečný výsledok a neprepĺňajte jednotlivé miestnosti zbytočným množstvom nábytku. 

Správne umiestnenie základov 

Je lákavejšie hneď uvažovať nad detailami a vhodnými doplnkami, no základné kusy nábytku by ste vo svojich plánoch určite nemali preskočiť. Ich umiestnenie častokrát závisí od interiérových dverí, ktoré by pri nevhodnom umiestnení mohli nábytok poškodiť. S tým súvisí aj bezpečné pohybovania sa po byte. Nikto nechce zakaždým, keď vstúpi do spálne, zakopávať o roh postele. Taktiež nie je dobrým riešením umiestňovať nábytok tesne ku stenám. Nielenže sa tým vytvára neútulný priestor uprostred miestnosti, ale vo vlhkejších podmienkach sa v malom priestore medzi stenou a nábytkom môžu vytvárať plesne. 

Zladenie 

Nie všetko, čo sa vám páči, sa k sebe aj vo výsledku hodí. Pokiaľ máte vyhliadnutý koberec či podlahu, no nehodí sa ku dverám, nezúfajte. Dvere sa taktiež dajú vymeniť. Stačí, keď si prezriete interiérové dvere skladom. Ideálne je dodržiavať kombináciu troch odtieňov farieb pri osvedčenom pomere 60 : 30 : 10. 

Po dodržaní týchto krokov sa môžete veselo pustiť do umiestňovania doplnkov.