Kuchyňa, obývačka, spálňa, kúpeľňa. Každý dom, či byt ich má. Niet sa prečo čudovať, tieto miestnosti sú nenahraditeľné v každom obytnom priestore. No vedeli ste, že existuje omnoho viac možností, ako priestor využiť?  Dnes vám prinášam pár tipov, ako spraviť z vášho domova originálne a nezabudnuteľné miesto. 

 

Čitáreň

Možno ste si práve pomysleli: No jasné, miestnosť plná kníh, od hora až dole. Odkiaľ mám na to zobrať peniaze?” Nemusíte sa však báť. Pokiaľ nemáte nahromadených veľ kníh, stačí si zohnať peknú malú poličku, ktorá sa bude hodiť k dizajnu v interiéri a je to. Najdôležitejšie na tejto miestnosti, je vytvoriť v nej príjemnú atmosféru, zaobstarať pohodlné kreslo, alebo gauč, silnú lampu a perfektná miestnosť na oddych je na svete. 

 

Domáce kino

Pod týmto názvom si môžete predstaviť rôzne varianty. Domáce kino s obrovským drahým plátnom, luxusným mixpultom, setom drahých HI-FI reproduktorov a koženým gaučom. Na druhej strane, existuje aj lacnejšia verzia. Využiť jednoduchú miestnosť so staršou pohovkou, lacným dataprojektorom otočeným na bielu stenu a mať mikrovlnkou na prípravu pukancov.  Aj takto lacno zariadená miestnosť totiž vie spraviť svoje čaro, keď sa stretnete s rodinou alebo priateľmi pri nejakom dobrom filme. Ďalšou výhodou je, že vďaka domácemu kinu, nemusíte mať televízor v obývačke. Tá bude vďaka eliminovaniu pozornosti slúžiť primárne na rozhovor, hranie hier, alebo relaxovanie v kruhu najbližších. 

 

Home office/študovňa

 

Väčšina ľudí si nerado berie prácu domov, no pri niektorých povolaniach je to nevyhnutné. Avšak, zväčša nie je v domácnosti vyhradení priestor na takúto koncentráciu a tak ľudia pracujú na gauči, v obývačke alebo pri stole v kuchyni. Mať však priestor, v ktorom si môžete zorganizovať materiály, zriadiť nástenku a hlavne mať poriadny stôl, za ktorým sa dá sedieť, je veľkou výhodou. Netreba mať ani vyhradenú miestnosť, stačí kúpiť zástenu a oddeliť kúsok spálne, alebo jednoducho zariadiť podkrovie. Skúste to a uvidíte, ako sa zlepší vaša pracovná morálka v rámci domova.