Stavba domu pre rodinu alebo rekonštrukcia bytu si vyžaduje starostlivé plánovanie. Pred stanovením rozpočtu na stavbu a začatím dokončovacích prác nezabudnite zahrnúť tieto body do svojho kontrolného zoznamu.

Projekt inžinierskeho zariadenia budovy alebo bytov vždy obsahuje schému umiestnenia klimatizácií. Pred začatím výstavby si musíte vybrať klimatizačný systém: split klimatizácie, multisplit, kanálovú, kazetovú, s alebo bez vykurovacieho systému.

Je výhodné objednať klimatizáciu v zostave:

  • predajcovia pomáhajú pri výbere modelu s prihliadnutím na
  • priestor
  • a konfiguráciu miestnosti;
  • poskytujú zľavu na inštaláciu;
  • inštaláciu vonkajších a vnútorných jednotiek, skryté chladiace systémy, nastavenie a ročnú údržbu vykonávajú skúsení remeselníci;
  • nákup zahŕňa záručnú dobu na kvalitnú prevádzku klimatizácií.
  • v cene klimatizácie s montážou sú medené káble, rúrky na odvod kondenzátu, držiaky.

Usporiadanie klimatizácie používajú remeselníci pri stavbe stien, usporiadaní kanálov v stenách pre elektrické siete, zásuvky a drenážny systém. To vám umožní skryť pracovné prvky chladiaceho systému pod dokončovacou výzdobou stien.

Oplotenie domu

Spoľahlivé betónové ploty inštalujú skúsení stavitelia vo fáze stavby domu alebo budovy. Betónový plot pomáha organizovať kvalitnú ochranu drahých stavebných materiálov, inštalatérskych prác, domácich spotrebičov a nábytku, kým sa noví majitelia nenasťahujú.

Betónové ploty sa vyrábajú na zákazku s rôznymi vzormi a odtieňmi. Pre majiteľov je ľahké vybrať si dizajn plotu, ktorý zodpovedá fasáde domu, štýlu a výzdobe pozemku. Obľúbený dekor betónových plotov: imitácia kameňa, tehlového a kamenného muriva, hladký povrch rôznych odtieňov, 3D vzor.

Uprednostnite spoločnosti, ktoré vyrábajú železobetónové dosky a inštalujú ich na mieste. Použitý je certifikovaný betón, pevnosť C35/45, hrúbka výstuže 6-8 mm. Majster vypočíta počet panelov, zohľadní tvar pozemku, okolie, výhľad z okien.

Inštalácia systému „inteligentného domu“.

Ovládací panel je len viditeľná časť najzložitejších inžinierskych sietí, ukrytá pod vrstvami omietok a farieb v stenách domu. Stavitelia musia na milimeter presne vypočítať riadiaci systém pre závesy, teplé podlahy, záplavové, plynové, požiarne senzory, videokamery a ďalšie prvky inteligentného riadenia domu.