Doma by sme sa mali cítiť nie len príjemne ale aj bezpečne. Čo všetko ste urobili preto aby ste sa doma cítili naozaj bezpečne, alebo aby ste sa raz z práce nevrátili do vykradnutého bytu? Na tom ako zabezpečiť byt by ste sa mali zamýšľať hneď ako sa do neho nasťahujete. Čím lepšie si na tom dáte záležať tým bezpečnejšie sa bude doma cítiť, nebudete sa musieť obávať o dom keď budete v práci alebo na dovolenke.

Vchodové dvere

Bežné vchodové dvere len označia priestor, ktorý patrí vám, je vašim domovom a ktorý je prístupný komukoľvek. Aj keď tvoria prekážku vstupu nechcených osôb (zlodejov) nie je náročné ich prekonať. Vsaďte na pevné a odolné bezpečnostné dvere, ktoré by sa mali dať zaistiť proti vyrazeniu či vyháčkovaniu.

Ak bývate v paneláku vylejte zárubne betónom. Vďaka tomu sa zárubne nebudú dať roztiahnuť a vaše súkromie bude zas o niečo viac v bezpečí.

Zámky

Hneď ako sa do bytu nasťahujete vymeňte zámku. Nikdy neviete koľko ľudí má kľúčik od pôvodnej zámky a ak nechcete aby vás v noci niekto nepríjemne prekvapil vymeňte zámku. Či si vyberiete kvalitné zámky s cylindrickou vložkou alebo si vyberiete bezpečnostný viacbodový systém záleží len od vás.

Okná

Kým v zime všetky okná poriadne zavriete v letných horúčavách často nechávame otvorené aspoň ventilačky. Aj keď je okno pri tomto spôsobe vetrania otvorené minimálne ide o pozvánku pre zlodejov. Poistky proti vysadeniu či tvrdené výplne okien sú pre zlodejov ťažšie zvládnuteľnou prekážkou. Obstarajte si ich.

Byt

Dobrým a aj užitočným spôsobom zabezpečenia domácnosti je alarm do domu. Bezpečnostné kamery, detektory reagujúce na pohyb, vibrácie alebo teplo vás pomocou SMS správy môžu upozorniť, že sa do vašej domácnosti niekto dostal.

Zvýšte bezpečnosť svojho bytu alebo domu na maximum. Pokojný spánok, dovolenku či výlet s priateľmi si tak môžete užiť bez najmenších obáv o svoju domácnosť.