Dnešná doba predstavuje mnohé riziká, ale taktiež ponúka aj množstvo spôsobov ako dbať na bezpečnosť. Aby sme sa cítili v bezpečí, musíme mať dôveryhodný systém ochrany, ktorý nám pomôže chrániť naše majetky a blízkych. Fotopasce a termovízie sú dva dôležité prvky, ktoré nám môžu pomôcť v ochrane našich domovov či pracovných priestorov.

Čo sú to fotopasce a ako fungujú?

Fotopasce sú kamerové zariadenia, ktoré vykonávajú snímanie a zaznamenávanie obrazu v prípade pohybu. Sú to skvelé nástroje na odhalenie neznámych osôb, ktoré sa pohybujú po vašom pozemku či v interiéri budovy. Fotopasce tiež poskytujú dôkaz v prípade krádeže alebo vandalizmu. Moderné fotopasce sú často vybavené nočným videním, čo umožňuje zaznamenávať obraz aj v tmavých podmienkach. Moderné fotopasce taktiež ponúkajú podporu MMS či mobilných dát. Vďaka tomu vás môžu informovať o pohybe v prítomnom okamihu pomocou MMS, alebo emailu. Takéto fotopasce je taktiež možné prepojiť pomocou aplikácie s vašim smartfónom a ovládať ich na diaľku.

Termovízie majú multifunkčné využitie

Termovízie sú zariadenia, ktoré využívajú infračervené žiarenie na získanie obrazu. Tieto zariadenia sú schopné zobraziť teplotu objektov a tým poskytnúť dôležité informácie o okolí. Termovízie majú v rámci bezpečnosti viaceré spôsoby využitia. Vďaka skúmaniu teploty v priestore sa využívajú napríklad aj na hľadanie stratených alebo unikajúcich osôb, ktoré je možné na tepelnom obraze odhaliť. Ich primárnou úlohou je však nájsť v budove zdroj tepla, vďaka čomu môžeme predísť požiaru, alebo naopak miesto úniku tepla, vďaka čomu môžeme zabezpečiť opravu izolácie.

Okrem ochrany majetku, fotopasce a termovízie tiež poskytujú možnosti pre lepšiu ochranu zdravia a života. Napríklad, termovízie môžu byť použité na detekciu teplotných odchýlok v rôznych častiach tela, čo môže byť indikátorom infekcie alebo choroby.