Občas sa stáva, že dostanete chuť naučiť sa niečo nové. A tak si kúpite nové knihy, nové skriptá či dokonca nové hudobné nástroje. Problém ale prichádza, keď ich chcete niekam odložiť alebo uložiť. Buďte kreatívni. Vyrobte si úložné priestory sami. My vám ponúkame inšpiráciu napríklad na uskladnenie takej gitary.

Pás na gitaru

Ak už vlastníte gitaru, viete, že je možné pripnúť na ňu pás a prevesiť si ju cez chrbát. Pokiaľ by vaša gitara na takýto pás nebola prispôsobená, nezúfajte! Komponenty potrebné na uchytenie pásu na gitaru zakúpite v hudobninách, kde vám ich dokonca vedia aj nainštalovať na gitaru.

Prečo o tom hovorím?

Z jednoduchého dôvodu. Najlepším úložným priestorom pre kytary sú totiž steny. A kolíky na stenách. Predpokladám, že už viete, kam tým narážam.

Áno!

Čaká vás drobná „prácička“. Ale keďže verím, že ste šikovní, som si istá, že to pre vás nebude žiaden problém.

Pomôcky na vytvorenie úložného miesta pre gitaru

Na vytvorenie úložného priestoru pre gitaru potrebujeme:

  • vŕtačku
  • hmoždinku
  • úchytku so šróbom

Postup pri výrobe úložného miesta

Najskôr vyberte ideálne miesto na zavesenie kytary. Potom si označte miesto, kde sa rozhodnete privŕtať úchytku. Malo by byť dostatočne ďaleko od zeme aj iných predmetov, aby mala gitara po zavesení na stenu dostatok priestoru z každej strany.

Navŕtajte dieru dostatočne širokú, aby sa do nej vmestila hmoždinka aj so šróbom úchytky. Aby ste pri vŕtaní nezašpinili okolie, požiadajte niekoho, aby vám pomohol. Počas toho, ako budete vŕtať dieru by mal váš pomocník držať hadicu zapnutého vysávača pod vŕtačkou priamo miestom vŕtania alebo trochu na bok od neho (samozrejme tak, aby vám pri vŕtaní nezavadzal). Mal by tak zabezpečiť, aby sa prach z vŕtania nerozptýlil do okolia, ale aby bol hneď povysávaný.

Keď máte dieru vyvŕtanú, vložte do nej hmoždinku dostatočne napevno a do nej zaskrutkujte šrób s úchytkou.

„Vualá“, hotovo!

Pozor! Hoci ide o zdanlivo jednoduchú prácu, pred zavesením kytary sa uistite, že je úchytka navŕtaná naozaj pevne, aby sa vám nestalo, že hneď po zavesení vám gitara spadne a zničí sa.

Hotovo? Už nás čaká iba zavesenie kytary!

Ak všetko drží, ako má, vezmite gitaru a zaveste ju za pás (ktorý by ste už mali mať stabilne prichytený na gitare na dvoch miestach) na práve vyrobené nové úložné miesto.