Plánujete zariaďovať novú kúpeľňu, alebo renovovať starú? Nechajte si poradiť skúsenými dizajnérmi a využite v nej maximálne 3 farby.

V kúpeľni človek trávi dosť veľa času. Je pravda, že ženy ho tam strávia oveľa viac ako muži, no bez ohľadu na to sa v nej každý chce cítiť dobre. Či už pri každodennej rannej a večernej hygiene, alebo počas voľných dní, kedy sa len tak ponoríte do teplej vody vo vani a užívate si oddych.

Dizajnéri radia, že na to, aby kúpeľňa vyzerala dobre, by ste pri jej zariaďovaní mali vybrať iba 3 základné farby. Jednou z nich by pritom mala byť bledšia neutrálna farba čierneho odtieňu (rôzne druhy sivej farby). K nej potom môžete dokombinovať 2 ďalšie navzájom kontrastné či príbuzné farby. Obľúbená býva napríklad kombinácia tmavosivej

Sivé odtiene sú základom aj druhej z možností, ako kúpeľňu zariadiť. V tomto prípade použijeme ako základ jeden zo spomínaných bledších odtieňov sivej farby a na doplnenie využijeme celú škálu odtieňov jednej zvolenej farby. Zásadou pritom je, že neutrálna sivá farba by mala byť bledšia, ale zvolená farba môže, ba priam musí v niektorých detailoch „kričať“ vo svojom najsýtejšom variante.

V oboch verziách je pritom dobrým pravidlom, že by mali byť najväčšie plochy zafarbené najbledšími farbami, aby priestor rozjasnili a spríjemnili.