Talianske vozidlá sú rozmanité svojimi jazdnými vlastnosťami a ponúkajú funkcie, po ktorých automobilový nadšenec môže len túžiť. Samotný priemysel v Taliansku je však neskutočne rozmanitý, od mikro áut Piaggio až po pretekárske Ferrari. Keďže sa tu nachádzajú aj úzke uličky a veľké mestá, malé úžitkové vozidlá si tu vždy nájdu svoje miesto. Preto sme sa v tomto článku venovali 3 autám znažky Fiat, ktoré sa oplatí vlastniť. Nájdete v nich štipku športovosti, kompaktnosti ale zvládnu aj dlhé výlety.

Fiat 500

Ak sa spomenie Fiat 500, mnohí ľudia si ho predstavia ako malé vozidlo do mesta. Tým aj v skutočnosti je. Výborné do hustých premávok a úzských parkovacích priestorov. Vhodné na rodinné nákupy či dochádzanie do práce. Fiat túto predstavu v ľuďoch ešte zväčšuje elektrickou verziou tohto modelu. Ak sa bojíte, že vás nechá na pospas osudu v strede premávky, ste na omyle. Model 500 patrí medzi najspoľahlivejšie autá od výrobcu Fiat.

Fiat Punto

Podobne ako predchádzajúci model, aj Fiat Punto je šikovné autíčko, ktoré prináša zábavu z jazdy. Okrem toho je na neho spoľah, čo sa týka dobrej viditeľnosti z jeho okien, skvelého riadenia a tichého motoru. Na to, ako je malé, ponúka prekvapiteľnú priestrannosť, čo sa klasickej rodine zíde. Hodí sa ako vaše prvé auto a má potenciál vydržať dlhé roky v bezchybnom stave.

Fiat Tipo

Čím je Tipo také unikátne? Jeho prednosti začínajú tým, že v cenovej kategórií poráža väčšinu konkurencie. Plusové body si u vás získa za jeho praktickosť a jazdné vlastnosti. Ak vám záleží aj na spotrebe, vďaka verzií Fiat Tipo hatchback hybrid sa vaša návšteva benzínovej stanice skráti na minimum. Dáte mu šancu a necháte sa ním ohúriť? Zaručene vás svojimi prednosťami nesklame.