Takmer 140 metrov. To je dĺžka najväčších dverí, ktoré sa nachádzajú na budove Vehicle Assembly Building na Floride. Táto budova bola v roku 1945 najväčšia na svete a jej dvere sa otvárajú a zatvárajú až 45 minút. Obsahujú 7 diagonálne a 4 vertikálne panely. Kto dokázal takéto obrovské dvere vytvoriť? Vesmírna spoločnosť NASA. Cena výstavby tejto budovy stála takmer 100 miliónov dolárov. Dvere slúžia pre 38 poschodových rakiet, ktoré sa museli pohybovať vo vzpriamenej polohe. Aj takéto fakty sme si pre vás pripravili v tomto článku. Poďme ich všetky objaviť.

Ako blízke vám je Feng Shui?

Ak ste fanúšikom Feng Shui, pravdepodobne máte čistý vchod. Je to preto, že Feng Shui učí, že musíte mať jasnú cestu k vašim dverám, aby energia mohla voľne a harmonicky prúdiť v domácnosti. Smer, ktorým sú dvere otočené, tiež určuje ich ideálnu farbu na základe rôznych druhov energie. Napríklad dvere, ktoré sú orientované na východ by mali byť natreté hnedou alebo zelenou farbou. Prečo si na nich nedať rozetové kľučky pre ešte lepší vzhľad?

Farba dverí značí rebéliu

Farebné dvere neboli len módnym výstrelkom v Írsku, niektorí veria, že boli vyhlásením o rebélii Keď kráľovná Viktória zomrela, Íri dostali príkaz namaľovať všetky dvere na čierno ako symbol smútku. Obyvatelia Írska sa namiesto toho rozhodli namaľovať svoje dvere rôznymi živými farbami ako spôsob vzbury proti Britom. Ak chcete, aby aj vaše dvere vyzerali skvelo, nemusíte ich maľovať. Stačí si vybrať bezfalcové dvere.

Čo hovorí snár?

Sny, ktoré zahŕňajú dvere, nie sú nezvyčajné. Mnohí veria, že dvere v snoch sú symbolom niečoho vo vašom živote. Snívať o zamknutých dverách môže znamenať premárnenú príležitosť. Snívanie o odomknutých alebo otvorených dverách môže naznačovať novú príležitosť. Ak vo svojich snoch narazíte na zadné dvierka, potom musíte pátrať hlbšie, aby ste našli odpovede na nejaký problém. Sú vaším problémom staré interiérové dvere? Najvyšší čas zohnať nové.