Máte rodinný dom s terasou a záhradou a rozmýšľate čím by ste svoju nehnuteľnosť oživili? Neviete sa rozhodnúť medzi altánkom alebo pergolou? Vsaďte na pergolu. Výhody a aj množstvo spôsobov využitia pergoly vás utvrdia v tom, že vaše rozhodnutie bolo istotne správne. Aké sú teda výhody pergoly a na čo všetko ju môžete využiť?

V prvom rade treba poznamenať, že montáž pergoly by ste mali nechať na odborníkov. Ak bývate v Bratislave nájdite si kto robí montáž pergol v Bratislave, ak v inom meste obzrite sa po niekom vo vašom okolí.

Výhody pergol

Pergoly sú súčasťou rodinných domov už od nepamäti. Opticky zväčšujú obytnú plochu domu a prepájajú interiér s exteriérom. Najčastejšie sa pergola spája s domom, vďaka čomu môžete z interiéru hneď prejsť von. Pergolou vytvoríte ideálne miesto na posedenie a relax vonku, vytvoríte si útulné miesto, kde si môžete dať kávu vonku aj sa menej priaznivého počasia.

Zastrešiť môžete terasu alebo pokojne aj časť pozemku vedľa domu, kde budete môcť relaxovať vonku.

Ak sa rozhodnete pre strechu pergoly z lamiel môžete si užívať slnečné lúče alebo príjemný tieň. Záleží to od toho ako sa rozhodnete lamely sklopiť.

Pergola je ideálnym miestom na posedenie s priateľmi ale aj usporadúvanie grilovačiek či detských párty.

Samostatná pergola

Pergoly môžu byť namontované na pevno k stene domu alebo môžu byť aj postavené samostatne tesne vedľa steny domu. K tomuto kroku sa pristupuje ak stavba domu (často zateplenie) nedovoľuje pripevniť pergolu k múru. Existujú ale aj samostatne stojace pergoly, ktoré majú tiež výhody.

Tou hlavnou je fakt, že ich môžete využiť na čokoľvek. Pergolu nemusíte využiť len na relax ale aj ako prístrešok pre auto. Výhodou je, že nepotrebujete na jej výstavbu stavebné povolenie, ktoré by ste na garáž museli vybavovať.

Je len na vás ako pergolu využijete. Dobré je zveriť montáž pergol do rúk odborníkov, ktorí vám pergolu nie len zmontujú ale aj vysvetlia ako sa o pergolu starať či ako sklápať lamely.