Ak ste zanietený kutil a pokazené veci beriete ako výzvu, tento článok je pre vás. Určite ste si všimli, že žiadne náradie už nie je také, ako kedysi. Či už je to šrubovák s plastovou rúčkou, nezničiteľná sekera z dreva alebo kladivo, ktoré vydržalo celé generácie. Ako sa však doba mení, aj tieto najzákladnejšie náradie dostávajú vylepšenia v podobe pogumovaných častí, nástavcov či lepších materiálov. Ako je to však s elektrickým náradím?

Rarita v podobe vŕtačiek

Podobná vzácnosť ako stretnúť funkčný trabant je nájsť ručný vrták, s ktorým sa stále dajú vŕtať diery. V dnešnej dobe sú elektrické vŕtačky obohatené o výkonný motor, množstvo nástavcov, ponúkajú viac rýchlosti, LED svetlo, úchyt s pogumovaným gripom a ďalšie funkcie. Ak si myslíte, že byť kutilom je stále drina, máte pravdu. Avšak každým rokom je táto drina zjednodušená a šikovné náradie, ktoré by mal mať v dielni každý kutil.

Žiadne káble

Stalo sa vám, že ste zarezali či zapílili do kábla od vlastného náradia? Aby ste sa tomuto nebezpečenstvu vyhli, existujú motorové píly, benzínové kosačky, vibračné brúsky bez káblov. Aby toho nebolo málo, pracuje sa na vývoji cirkulárky, so stop systémom. Akonáhle zaznamená, že sa k nej priblížil váš prst, ihneď zastane a vás to ani neškrabne. Táto vychytávka však stále nie je dostupná pre širokú verejnosť, preto si aj naďalej dávajte pozor.

Práca v záhrade bez námahy

Práca na záhrade bola vždy relaxačno-pohybová aktivita. Či už okopávate zemiaky, kosíte trávu, orezávate suché konáre, zbierate plody alebo staviate skleník. Ku presádzaní rastlín či sadení budúcej úrody sa vám zíde záhradnícka sada v podobe ľahkých a pevných nástrojov. S kvalitnými rukavicami si môžete užívať prácu na záhrade bez toho, aby ste na druhý deň trpeli pľuzgiermi či bolesťami prstov. Tak čo, idete do toho spolu s nami?