V súčasnosti sú už drony dostupné aj bežnej verejnosti. Vďaka cenovej dostupnosti si môže vybrať vhodný dron takmer každý, kto má oň záujem. Lietanie s nimi si tak môžu užiť veľkí aj malí, ženy aj muži, …. ktokoľvek. Či už chcete s dronom len lietať alebo ho využiť aj na vytváranie snímok je len na vás. Mali by ste ale vedieť, že tieto prístroje majú oveľa širšie uplatnenie a vo svete ich využívajú na množstvo aktivít.

Hľadanie nezvestných osôb

Drony sa často využívajú pri pátraní po stratených a nezvestných osobách. Z výšky vedia pokryť naozaj veľkú plochu územia. Ak sú vybavené termovíziou môžu na základe teplotných rozdielov nájsť nezvestnú osobu aj v ťažko prístupnom teréne.

Doručovanie

Možno ste už počuli o tom, že poštárov môžu nahradiť drony. Doručovanie zásielok prostredníctvom dronov ale nie je takou novinkou. Vo svete sa už drony využívajú na doručovanie liekov a zdravotníckeho materiálu. Ich výhodou je, že doručenie je rýchlejšie a aj lacnejšie než keby poslali balíček poštou alebo kuriérom.

Boj proti vírusom

Existuje množstvo vírusov, ktoré prenáša hmyz. Dron sa využil v boji proti vírusu Zika, ktorý prenášali infikované komáre. V laboratóriu vytvorili sterilných samčekov komárov, ktorých následne vypustili do ťažko dostupných liahnísk komárov.

Svetelné šou

Svetelné predstavenia dronov môžete často vidieť v televízii. Ak máte dostatok dronov môžete si podobnú svetelnú šou vytvoriť aj vy. Doteraz najväčšia svetelná dronová šou sa uskutočnila v Čína a podieľalo sa na nej 5200 dronov.

Počasie

Vďaka špeciálne upraveným dronom sa dá spoľahlivo predpovedať počasie. Drony vystúpia do veľkej výšky odkiaľ získavajú informácie potrebné pre predpoveď počasia. S dronmi ale môžete aj počasie ovládať. Nie, nejde o žiadne sci-fi ale dážď sa za istých okolností dá vyvolať. Stačí len pomocou dronov dostať niektoré chemikálie do oblakov. Chemikálie stimulujú oblaky k zrážkam. Tento postup sa pomerne často využíva v oblastiach s extrémnym suchom.