Pravdepodobne si všetci pamätáme rozprávky, kde mačičky celý deň pili mlieko z misky a boli nanajvýš spokojné. Dnes už samozrejme vieme, že krmivo pre mačky je omnoho lepší, dokonca esenciálny spôsob ich výživy. Supermarkety a obchody s chovateľskými potrebami sa priam prehýbajú od rôznych druhov mačacích granúl v rôznych tvaroch a konzistenciách, no neznamená na to, že na ľudskú potravu treba úplne zanevrieť. V tomto článku sa dočítate, ktoré potraviny sú pre mačky bezpečné a nemusíte sa báť ich smelo ponúknuť.

Melón

Dá sa povedať, že malé kúsky bezjadierkového melónu, môžu byť pre mačacích miláčikom celkom príjemnou a chutnou zmenou. Navyše, melón obsahuje veľ vitamínu A a C 

Banány 

Banán býva v otázke kŕmenia mačiek veľmi diskutabilný, kvôli vysokému obsahu cukru. Pokiaľ sa však podáva len výnimočne a v malých dávkach, môže predstavovať zdravú formu pochúťky. Ale samozrejme platí: všetko s mierou. 

Ryby

Konečne nejaký stereotyp, na ktorý sme zvyknutý. Nepredstavujte si to ale nejako divoko. Krmivo pre mačiatka nenahradí lovenie rýb pri potoku. Ide len o určité druhy mastnejších rýb, ktoré aj my ľudia bežne konzumujeme, Patrí sem napríklad tuniak alebo makrela. Takáto živočíšna potrava má na mačky dokonca blahodarné účinky v zmysle zlepšenia zraku, alebo  fungovanie mozgu.  

Vajíčka

Vajcia patria medzi skvelý zdroj bielkovín a vitamínu B, takže pre mačky predstavujú výživu. Jedine na čo si treba dať pri podávaní vajíčok pozor, je, aby boli poriadne uvarené. Nechceli by se predsa svojej mačke spôsobiť chorobu, ktorá je prenášaná potravinami. 

Chlieb

Znie to trochu zvláštne, no aj niečo tak bežné pre nás ľudí, môže byť potravou pre mačky. Nie je to síce pre všetky, no tie, ktoré si na ňom pochutnávajú majú jednoduchý prístup k extra bielkovine a vláknine.